Dawid Linkowski

  • Fotografia
  • Photography

Nazywam się Dawid Linkowski.
Jestem Fotografem

Od kilkunastu lat zawodowo zajmuję się fotografią.

Obsługuję szereg trójmiejskich korporacji, instytucji samorządowych, placówki dyplomatyczne, instytucje kultury, organizacje sportowe. Pracuję dla agencji PR, reklamowych i kreatywnych na terenie całej Polski.

Zajmuję się wieloma gatunkami fotografii ale szczególnie bliska mi jest:

Fotografia portretowa
Miałem zaszczyt portretować prezydentów, zastępców, oraz zarządy i kluczowych urzędników Gdańska, Gdyni i Grudziądza. Prezesów dużych korporacji, wybitnych aktorów scen polskich, dziennikarzy, przedstawicieli wolnych zawodów, na najbardziej zwykłych „Kowalskich” kończąc, realizując sesje rodzinne. Portret to zawsze przygoda - spotkanie z drugim człowiekiem. Fotografię portretową (biznesową, wizerunkową, beauty) realizuje w moim studio lub u Klienta. Studio WRZEpracownia zlokalizowana jest w sercu wrzeszczańskiego osiedla Garnizon.
Fotografia
reklamowa – produktowa – kulinarna
Fotografia reklamowa, produktowa, a szczególności kulinarna to niezwykle techniczna i wymagająca część fotograficznego rzemiosła. To nie tylko techniczny aspekt zdjęć. To przede wszystkim komunikacja z klientem, współpraca przy opracowaniu briefów, wsłuchanie się w ich marketingowe potrzeby i na końcu twórcza realizacja przyjętych założeń.
Fotografia wnętrz i architektury
To próba uchwycenia walorów bryły budowli, geometrii i praw optyki. Nie znosi pośpiechu i wymaga skupienia. Dobrze zrealizowana daje masę satysfakcji. Miałem zaszczyt dokumentować realizacje wielu kluczowych inwestycji budowlanych w Trójmieście. Mowa tu o budynkach Europejskiego Centrum Solidarności, Forum Gdansk, Wyspy Spichrzów - Deo Plaza oraz Granaria, Teatru Szekspierowskiego, hali Gdynia Arena i wielu, wielu innych.
Fotografia eventowa – reportażowa
Od tego się wszystko zaczęło. Kilkanaście lat doświadczeń w uwiecznianiu ulotnych, acz niezwykle istotnych chwil dla Klientów. Zawody sportowe, konferencje, szkolenia, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty, imprezy firmowe. Nie sposób tu wymienić wszystkich Klientów dla jakich miałem i mam nadal przyjemność pracować.
fotografia teatralna
Mam zaszczyt i wielką frajdę być fotografem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Fotografuję rocznie kilkadziesiąt najlepszych spektakli z Polski i całego świata. To możliwość bycia w bliskim, fotograficznym kontakcie z legendarnymi aktorami najsłynniejszych scen polskich.
A w czasie wolnym – podróże
A tak naprawdę to Włochy. Mój fotograficzny świat może się na Italii zamknąć. Niebo, woda, góry, mury, ludzie - wszystko ma swój piękniejszy i bardziej fotogeniczny odcień. Piękno znajduje cię na każdym kroku. Dlatego co roku staram się wyrwać kilka dobrych tygodni z kalendarza na włoskie zdjęcia.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z polityką prywatności.